סרטים ישראליים

adina-033_edited_edited.jpg

סרטים באורך מלא

ELIAS6_edited_edited_edited.jpg

סרטי סטודנטים

Noah_Park_pic_edited_edited.jpg

סרטים קצרים

בדרך שלנו 2 _edited_edited.jpg

יצירה צעירה

 

סרטים באורך מלא

FreeZone-web_986.jpg

Free Zone

רבקה, אמריקאית צעירה שהגיעה לישראל לחפש את זהותה היהודית ונשארת בעקבות האהבה. היא נמלטת בסערת רגשות מאהובה ומאימו השתלטנית וחוברת אל חנה, דתייה, ממפוני ימית למסע של חברות נשית, הומור ואופטימיות.

Esther-1.jpg

Esther

סרטו העלילתי הראשון של עמוס גיתאי. עיבוד למגילת אסתר כאלגוריה אקטואלית לסכסוך הישראלי פלסטיני. הסרט צולם בחורבות ואדי סאליב שבחיפה ויוצר דיאלקטיקה עם הזיכרון ההיסטורי, שהמקום נושא בתוכו.

ביערות - דניאל מילר (1).jpg

These Woods

שישה ימים על גבעת טרשים בקיץ של 1961. קבוצת עולים ממרוקו נשלחת לעבודות דחק של חפירת בורות, עישוב וסיכול אבנים כהכנה לנטיעת עצים עבור הקרן הקיימת לישראל. כשירדו מהגבעה יבינו העולים כי חייהם, כמו הגבעה, השתנו ללא הכר.

Yoman sade_P413-099.jpg

Field Diary

הסרט מתעד את נוכחות הצבא הישראלי בגדה המערבית ורצועת עזה לפני ובזמן מלחמת לבנון וכולל ראיונות עם חיילים, עם מתנחלים ועם תושבים פלסטינים.

Screen Shot 2021-10-31 at 11.02.34.png

Laila in Haifa

"לילה בחיפה" היא דרמה קומית סאטירית המתרחשת במהלך לילה אחד במועדון "פטוש" בחיפה. לאורך הלילה אנחנו עוקבים אחר סיפורי אהבה, תשוקה, רוך ואלימות של הדמויות המבלות במקום. הוקרן בפסטיבל ונציה האחרון במסגרת התחרות הרשמית.

WestOfTheJordanRiver-Photo1-AmosGitai.jpg

West of the Jordan River

הסרט מציג הלכה למעשה את שיתוף הפעולה של אימהות שכולות ופלסטיניות כמודל של התגברות על דעות קדומות. כמו כן, מראיין גיתאי עיתונאים ופוליטיקאים משני צידי המתרס הפוליטי כמו בן דרור ימיני וגדעון לוי, ציפי חוטבלי וציפי לבני.

RC6.01_12_10_13.Still008.JPG

Noflim - Cheap Blood

לראשונה, סרט המעמיק באופן מצמרר בבעיה המזעזעת של ההרג ופציעות של עשרות אלפי פועלי בניין הנופלים מפיגומים- מנקודת מבט של המשפחות השכולות.

Testimonies poster (1)_edited.jpg

Testimonials May 2021

במאי 2021 דוכאו הפגנות המחאה של הפלסטינים אזרחי ישראל על ידי המשטרה באלימות חסרת תקדים. מסע ההפחדה כלל מעצרים אלימים, התנכלויות יומיומיות ושימוש ברימוני הלם, כדורי גומי וגז מדמיע. במקביל, כנופיות של מתפרעים יהודים, לעתים חמושים, השליטו טרור ברחבי הערים המעורבות, בחסות כוחות הביטחון. 

Alila-4.jpg

Alila

הסרט עלילה אורג את האירועים בעקבות ״מחזיר אהבות קודמות״ מאת יהושע קנז, ככרוניקה של שקיעת הסביבה החברתית-אורבנית בתל אביב. הסרט הוצג בתחרות הרשמית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בוונציה 2003.

Kadosh-7.jpg

Kadosh

קדוש הוא החלק השלישי בטרילוגיית ״שלוש הערים״, ״דברים״-עיבוד לזיכרון דברים של יעקב שבתאי  על תל אביב (1995) ו"יום יום״ על חיפה (1998).

הרעות1-צלם-יונתן_פז.jpg

Friendship

סרט מסע, העשוי מרצף סצנות אסוציאטיביות, סוריאליסטיות, ולא כרונולוגיות, במהלך "טיול שחרור" למדבר של שלושת בכירי השב”כ.                                                                                       

AnaArabia-Photo3.jpg

Ana Arabia

יעל, עיתונאית צעירה, מגיעה יום אחד למקום, בכדי להתחקות אחר סיפור מסתורי המלווה את מותה של אם המשפחה, אנה, יהודיה שנולדה בפולין במחנה ריכוז ונישאה לאחר הגעתה ארצה ליוסוף המוסלמי.

Promised Land-5.jpg

Promised Land

הסרט מגולל את סיפורן של נשים צעירות ממזרח אירופה, שנמכרות לעסוק בזנות בישראל. הו נאספות בשדה התעופה בקהיר, חוצות את מדבר סיני וחבורת בדואים מעבירה אותן את הגבול באזור ניצנה.

9.jpg

House

בבית שהיה שייך לרופא פלשתיני ד״ר דגאני עד 1948 והוכרז עם קום המדינה כ״נכסי נפקדים״, התגוררו במשך שנים רבות זוג עולים מ אלג’יריה ובאחרונה, הוא נרכש ע״י פרופסור לכלכלה שהחליט לשפצו. תוך התחקות אחר תהליך השיפוץ, הסרט מפגיש את הצופים עם דיירי הבית לאורך השנים ועם העוסקים בשיפוצו, מהארכיטקט היהודי ועד לפועלים ולסתתים הפלשתיניים.

adina-033.jpg

Stains

סיפורה של עדינה, בחורה כהת עור, המחפשת אהבה, בעולם לא מתפשר. בילדותה רצתה להיות בהירת עור כשאר הבנות בכיתתה, ובגיל 18 משאלתה התגשמה.

YAFFO .jpg

A Guide to Gentrification

בעשור האחרון יפו הפכה ליעד נחשק, פנינת נדל״ן ומרכז תיירותי בינלאומי. התיירים, הבליינים והתושבים החדשים שמגיעים ליפו מוקסמים מהאווירה, בתי האוכל, הסמטאות והקשתות. אבל מתחת לפני השטח מסתתר שבר נוראי.

The Voyage2.jpg

The Voyage

היו כמה גירסאות למותה של סוניה, אמא של אבא. סיפרו שהיא מתה ב-1922 בלטביה, או ב-1929 בדנמרק, או ב-1934 בגרמניה. מאז שהבנתי שאף גירסה איננה נכונה, לא הייתה לי מנוחה. לאט-לאט, צעד אחר צעד, נודע לי מה באמת קרה, ומדוע, כאשר עזבו כולם את גרמניה הנאצית, סבתא לא הייתה איתם.

solidarity_festival_2021_btselem_1.jpg

Agents of Apartheid: Settler Violence in Service of the State

תקיפות באבנים, באלות, בגז, שיסוע כלבים, גירוש רועים, ניפוץ שמשות של מכוניות, הצתות, כריתת עצים, גניבת יבול, השתלטות על קרקע – מקבץ סרטונים מהשנה האחרונה בהם תיעדו מתנדבי פרויקט המצלמות של בצלם מקרים שונים של אלימות מתנחלים. אלימות זו אינה יוזמה פרטית של מתנחלים אלא אלימות שנעשית בשליחות המדינה, כדי לסייע לה להשתלט על אדמות בגדה המערבית.

Of_Land_And_Bread_Still_2.jpg

Of Land and Bread

הסרט מציע מבט בלתי אמצעי על החיים תחת הכיבוש הישראלי ומציג סדרת סיפורים קצרים על חיי היומיום של פלסטינים המנוהלים על ידי אלימות המדינה וגחמות המתנחלים. זהו סיפורם של חיים פגיעים, בהם המצלמה היא מקור ההגנה היחיד.

In courtesy of production 3.png

Peron and the Jews

"אבא שלך גורילה ריאקציונר!" האשמת חבריו הארגנטינים של שלמה סלוצקי כנגד אביו כשותף להפלת ממשלתו העממית של פרון ב-1955, מוציא את שלמה למסע אל עובדות ומיתוסים בעברו של אביו.

Streets of Yesterday.jpg

Streets of Yesterday

מותחן פוליטי של ג׳אד נאמן השואב השראה מן הנובלה ״לנגד עיניים מערביות״ מאת ג׳וזף קונראד.

 

סרטים קצרים

BECHORA_3.png

Bechora

מיה בת ה-13 מטפלת באחיה, דן, המאובחן עם אספרגר. רוב הזמן מיה מתפקדת כאילו הייתה אימו של דן והיא מרגישה שהקשר המורכב הזה נכפה עליה. אך המצב משתנה כשהיא מתוודעת להתעללות שהוא עובר. מיה מחליטה להגן על אחיה, אבל בשונה מכל הימים שקדמו, היא מבינה שזו הייתה בחירתה מאז ומעולם.

Noah_Trumpet_pic.jpg

Noah

זוהי הצצה לעולמו של נח, ילד אריתראי שפגשתי במסגרת פעילות התנדבותית בארגון "מסילה", וסיפור אביו על מסעו במדבר בדרכו לישראל. הסרט מציג בפתיחות את הניגוד בין עולמם רווי הקשיים שחווים הוריו לבין החיים החדשים שמתאפשרים לנח, תוך הכרת תודה על הגעתם לארץ ישראל ועל ההזדמנות לחיות את חייהם בבטחה.

EXPOSING A MECHANISM STILLS 6.jpg

Exposing a Mechanism

הסרט מתאר את מערכת היחסים שנוצרת בין עמרי, סטודנט צעיר לקולנוע עם אספרגר ובין היוצרת רננה רז. כשברקע קריינות של תכתובת המיילים שלהם, אנו עדים כיצד בהדרגה שניהם מגלים שהם חווים את העולם באופן דומה. שניהם בוחנים מנגנונים ונורמות חברתיות ומערערים עליהן. ולאט הסרט על רננה, הופך להיות סרט על שניהם, על ההתבוננות של שניהם על העולם.

Yaser_s Land A.jpg

Yaser's Land

הכפר וואלג׳ה מוקף מכל צדדיו בחומה וגדר ורוב אדמתו סופחה והופקעה על ידי ישראל. יאסר חליפה הוא החקלאי האחרון בכפר שמתפרנס מגידול ירקות, עצי זית ופרי אורגניים. בזמן שסביבו נבנים עוד מחסומים, גדרות וכבישים שהנסיעה בהם אסורה עליו, ובמצב קבוע של אי וודאות קיומית, הוא ממשיך לצאת אל חלקות הטראסות העתיקות כל יום ולעבד את האדמה שלו בשיטות מסורתיות.

Photo by Claudio Steinberg (3).png

Grandson

מוקפים בחברים שרובם סבים וסבתות, קלאודיו והילה משתוקקים לנכד ראשון משלהם. ניתאי, בנם, מתחיל עם בן זוגו תהליך פונדקאות בקנדה. הילה רוצה שהתינוק יהיה מהזרע של ניתאי, אך הוא רוצה להקים משפחה והמשמעות הגנטית אינה חשובה לו. הקונפליקט הזה מחולל מפגש טעון בו דברים נוספים מתבהרים לניתאי.

 

סרטי סטודנטים

מקבץ 1

1.jpg

Soothing by The Dead Sea

ים המלח, מדבר שקט, מלונות הכל-כלול. בין המוני התיירים נופשים להם פצועי מלחמה- נכי ונכות צה"ל הזכאים לחופשת הבראה במימון המדינה. מסע אל הגוף והנפש של מי שהיו בין החיים למוות, על רקע נופיו של אתר התיירות הנמוך בעולם.

ELIAS6.tif

The Gospel According to Elias

אליאס, שוטר ערבי צעיר, מגיע לישוב קהילתי מנומנם בצפון הארץ למשימתו הקשה הראשונה. המפגש עם תושבי המקום היהודים, יוצרת סדרה של מצבים קומיים טראגיים שילמדו אותו דבר על יחסי שכנות וקהילה.

5.png

In Sickness and in Health

שבוע לפני חתונתה גילו אצל עדה בת ה28, סרטן בשחלות וברחם. כעת, לאור המציאות החדשה שלהם, לומדים עדה ובעלה הטרי ולאד כיצד לשמור על זוגיות אוהבת ובריאה למרות הקושי בעקבות אבחון המחלה. עדה למרות הכול ממשיכה לבחור בחיים.

אנא מעא_ה - פריים 2.png

I'm With Her

31 במאי, 2020- בוקר אחרי רציחתו של איאד אלחאלק ע"י חיילי משמר הגבול בעיר העתיקה בירושלים. וורדה, המטפלת שלו שהיתה עדה לרצח, מוסרת את העדות המזעזעת שלה בתוכנית בוקר ברדיו הישראלי. בעזרת שימוש במילותיה האמיתיות מתוך ראיון שנערך איתה ב"שיחה מקומית", הסרט מציג רגע אחד, קצר – שבו טרגדיה פלסטינית פוגשת את האוזן הישראלית.

Jack _ Jetta_001.jpg

Jack & Jetta

ג'אק הוא אלמן בן 89, ג'טה היא מטפלת בת 50 שהגיעה ממולדובה לישראל במטרה לטפל באנשי הגיל השלישי. החיבור בין ג'אק לג'טה היה מאוד טבעי. בסרט אנו מקבלים הצצה לחיים הצבעוניים של השניים ברגעים האינטימיים שלהם שכוללים הרבה צחוק, שמחה וגם משברים.

אדוות.png

Ripples

אדוות הוא הצצה לסיפור של הטרדה מינית. איך אנשים מגיבים אליו, איך הוא משפיע על חיי הסובבים ואיך הוא אף פעם לא מתחיל ולא נגמר בנקודה אחת וספציפית בזמן אלא בהכרח חלק מסיפור גדול יותר שאדוותיו מורגשות לאורך שנים.

מקבץ 2

DSC_0475.JPG

Loud Silence

אמילי יולדת תינוק ללא רוח חיים ואינה מצליחה להתמודד עם האובדן ושוקעת בדיכאון. בעלה אבי וחברותיה מנסים יחד להחיות את ליבה, אך לא מצליחים לחדור את העצבות והאכזבה. אמילי שוקעת לתוך עצבות ובדידות. היא מחזיקה את תמונות התינוק מהאולטרסאונד, היא כבר נתנה לו שם. היא מאבדת את שפיותה.

Swan3 MED.tif

The Ugly Swan

שרה, בחורה חרדית בת 23 יוצאת לדייט רביעי עם יוסי, בחור ישיבה אוהב ורגיש, אך לשרה יש סוד והיא הולכת לגלות לו אותו.

2 (2).jpg

A Ballad for the Kibbutznik

זוהר, מוזיקאי צעיר, חווה מחסום כתיבה שחוסם אותו בפן היצירתי כמו כן בפן האישי. חוזר מובס לגור אצל הוריו בקיבוץ שם רבות הציפיות ממנו. לאחר מפגש מקרי עם אורי חבר ילדותו הלום הקרב השניים יוצאים למשימה שתוביל אותם יחד בכל רחבי הקיבוץ. דרכה יבין זוהר שגובה הצמרת נמדד בעומק השורשים.

2.png

Blaze - Against All Chances

יחי שלום זאקן, 45, מייסד של פאב ה״בלייז״. מוקף בשלל דמויות ססגוניות, של אמנים ומשוטטים, הוא מתמודד מול קשיים של להחזיק את הבר, שמהווה בית שני בשבילו כמוסיקאי ובשביל מוסיקאים הסובבים אותו. הבר כבר כמעט נסגר. בתקופה זו הבר עבר משבר נוסף- הקורונה, שגרמה לסגירתו ולפתיחתו המחודשת.

DeadBoring_1 (1).png

Dead Boring

שלושה חיילים נשלחים למוצב שכוח אל באמצע השממה. בין השמירות, בכדי להפיג את השעמום, מקצינים המעשים של השלושה – עד שלבסוף לומדים שגם השעמום עלול להיות מסוכן.

DESERT0057.jpg

Thirst

בעולם פוסט אפוקליפטי של אחרי אסון לא ידוע, משפחה של אם, אב ובנם מנסה לשרוד לאחר שהמים האחרונים שלהם נגמרים. אב המשפחה מוביל אותם בדרך שהוא רואה לנכון, אך מבחינתו הם רק עול שעליו לשאת על עצמו בשל תפקידו המגדרי. בסופו של דבר, דרכו היא גם זו שמובילה אותם אל מותם.

 

יצירה צעירה

על נעורים, על תשוקות, ועל הגבול בין חיזור להטרדה מינית: החברים של גיל מצפים ממנו לאבד את הבתולין, אך גיל עוד לא בטוח שזה הדבר שהוא רוצה. מפגש אקראי מוביל לאירוע שלא ציפה שיקרה.

הבמאית יצרה דיוקן של "נערה" בעידן הנוכחי באמצעות סדרת ראיונות עם נערות שמתגוררות בכפר הנוער קרית יערים. בסרט עולות סוגיות העוסקות בנשים בחברה, רשתות חברתיות, דימוי גוף, הטרדות מיניות  ועוד.

נדיה, ילדה בת 13, מבינה שמצב האקלים בעולם הולך ומחמיר ואם לא נפעל עכשיו ומהר למענו, יכול להיות שיהיה מאוחר מידי. נדיה מחליטה לשים את החיים האישיים שלה בצד, ולמרות גילה הצעיר, היא יוצאת באומץ למלחמה למען הסביבה, למען כדור הארץ, למען בני האדם.

הסרט מספר את סיפורו של הבמאי שהנו מוגדר על הרצף האוטיסטי ויחסיו עם סבתו והוריו.

סרט מסע לילי אפל ברחובות תל אביב החוגגת את יום העצמאות ה 73 לישראל. מאנאשה מחפשת את אמה, עובדת זרה, שלא חזרה הביתה עבודה. מסמך חברתי מצמרר על מצב העובדים הזרים בישראל.

סיפור אהבה חשאי בין יהודייה (מעיין) לערבי מוסלמי (אמיר), שמתרחש בכרם וביקב, במסתור מהמשפחות והחברים. כאשר השניים שותים ונרדמים ביקב משגיח הכשרות של היקב רואה אותם, הדבר מגיע לאביה של מעיין והסוד מתגלה. האם יש סיכוי לאהבה?

רונן מירב הוא חבר של רון ארד מקורס טייס, והוא היה פעיל בניסיונות להשבתו לאחר שנפל בשבי, שלא צלחו. בשנים האחרונות הוא הוא פעיל למען השבתו של אברה מנגיסטו מן השבי, מנסה לעשות תיקון.

חוויית הפרידה של הוריה מתוארת מעיניה של ילדה קטנה, הנאלצת לעבור עם אימה לדירה חדשה. תחילה הכול נראה וורוד, אולם המציאות איננה הריקוד שחלמה עליו.