top of page

תחרות ישראלית

In courtesy of production 12_edited.jpg

סרטים באורך מלא

Swan1 MED.tif

סרטי סטודנטים

BECHORA_2_edited_edited.jpg

סרטים קצרים

בדרך שלנו 2 _edited_edited.jpg

יצירה צעירה

סרטים באורך מלא

תחרות סרטים באורך מלא

ביערות - דניאל מילר (1).jpg

These Woods

שישה ימים על גבעת טרשים בקיץ של 1961. קבוצת עולים ממרוקו נשלחת לעבודות דחק של חפירת בורות, עישוב וסיכול אבנים כהכנה לנטיעת עצים עבור הקרן הקיימת לישראל. כשירדו מהגבעה יבינו העולים כי חייהם, כמו הגבעה, השתנו ללא הכר.

The Voyage2.jpg

The Voyage

היו כמה גירסאות למותה של סוניה, אמא של אבא. סיפרו שהיא מתה ב-1922 בלטביה, או ב-1929 בדנמרק, או ב-1934 בגרמניה. מאז שהבנתי שאף גירסה איננה נכונה, לא הייתה לי מנוחה. לאט-לאט, צעד אחר צעד, נודע לי מה באמת קרה, ומדוע, כאשר עזבו כולם את גרמניה הנאצית, סבתא לא הייתה איתם.

In courtesy of production 3.png

Peron and the Jews

"אבא שלך גורילה ריאקציונר!" האשמת חבריו הארגנטינים של שלמה סלוצקי כנגד אביו כשותף להפלת ממשלתו העממית של פרון ב-1955, מוציא את שלמה למסע אל עובדות ומיתוסים בעברו של אביו.

adina-033.jpg

Stains

סיפורה של עדינה, בחורה כהת עור, המחפשת אהבה, בעולם לא מתפשר. בילדותה רצתה להיות בהירת עור כשאר הבנות בכיתתה, ובגיל 18 משאלתה התגשמה.

RC6.01_12_10_13.Still008.JPG

Noflim - Cheap Blood

לראשונה, סרט המעמיק באופן מצמרר בבעיה המזעזעת של ההרג ופציעות של עשרות אלפי פועלי בניין הנופלים מפיגומים- מנקודת מבט של המשפחות השכולות.

הרעות1-צלם-יונתן_פז.jpg

Friendship

סרט מסע, העשוי מרצף סצנות אסוציאטיביות, סוריאליסטיות, ולא כרונולוגיות, במהלך "טיול שחרור" למדבר של שלושת בכירי השב”כ.                                                                                       

תחרות סרטים קצרים

תחרות סרטים קצרים

BECHORA_3.png

Bechora

מיה בת ה-13 מטפלת באחיה, דן, המאובחן עם אספרגר. רוב הזמן מיה מתפקדת כאילו הייתה אימו של דן והיא מרגישה שהקשר המורכב הזה נכפה עליה. אך המצב משתנה כשהיא מתוודעת להתעללות שהוא עובר. מיה מחליטה להגן על אחיה, אבל בשונה מכל הימים שקדמו, היא מבינה שזו הייתה בחירתה מאז ומעולם.

Noah_Trumpet_pic.jpg

Noah

זוהי הצצה לעולמו של נח, ילד אריתראי שפגשתי במסגרת פעילות התנדבותית בארגון "מסילה", וסיפור אביו על מסעו במדבר בדרכו לישראל. הסרט מציג בפתיחות את הניגוד בין עולמם רווי הקשיים שחווים הוריו לבין החיים החדשים שמתאפשרים לנח, תוך הכרת תודה על הגעתם לארץ ישראל ועל ההזדמנות לחיות את חייהם בבטחה.

EXPOSING A MECHANISM STILLS 6.jpg

Exposing a Mechanism

הסרט מתאר את מערכת היחסים שנוצרת בין עמרי, סטודנט צעיר לקולנוע עם אספרגר ובין היוצרת רננה רז. כשברקע קריינות של תכתובת המיילים שלהם, אנו עדים כיצד בהדרגה שניהם מגלים שהם חווים את העולם באופן דומה. שניהם בוחנים מנגנונים ונורמות חברתיות ומערערים עליהן. ולאט הסרט על רננה, הופך להיות סרט על שניהם, על ההתבוננות של שניהם על העולם.

Yaser_s Land A.jpg

Yaser's Land

הכפר וואלג׳ה מוקף מכל צדדיו בחומה וגדר ורוב אדמתו סופחה והופקעה על ידי ישראל. יאסר חליפה הוא החקלאי האחרון בכפר שמתפרנס מגידול ירקות, עצי זית ופרי אורגניים. בזמן שסביבו נבנים עוד מחסומים, גדרות וכבישים שהנסיעה בהם אסורה עליו, ובמצב קבוע של אי וודאות קיומית, הוא ממשיך לצאת אל חלקות הטראסות העתיקות כל יום ולעבד את האדמה שלו בשיטות מסורתיות.

Photo by Claudio Steinberg (3).png

Grandson

מוקפים בחברים שרובם סבים וסבתות, קלאודיו והילה משתוקקים לנכד ראשון משלהם. ניתאי, בנם, מתחיל עם בן זוגו תהליך פונדקאות בקנדה. הילה רוצה שהתינוק יהיה מהזרע של ניתאי, אך הוא רוצה להקים משפחה והמשמעות הגנטית אינה חשובה לו. הקונפליקט הזה מחולל מפגש טעון בו דברים נוספים מתבהרים לניתאי.

תחרות סרטי סטודנטים

תחרות סרטי סטודנטים

מקבץ 1

1.jpg

Soothing by The Dead Sea

ים המלח, מדבר שקט, מלונות הכל-כלול. בין המוני התיירים נופשים להם פצועי מלחמה- נכי ונכות צה"ל הזכאים לחופשת הבראה במימון המדינה. מסע אל הגוף והנפש של מי שהיו בין החיים למוות, על רקע נופיו של אתר התיירות הנמוך בעולם.

ELIAS6.tif

The Gospel According to Elias

אליאס, שוטר ערבי צעיר, מגיע לישוב קהילתי מנומנם בצפון הארץ למשימתו הקשה הראשונה. המפגש עם תושבי המקום היהודים, יוצרת סדרה של מצבים קומיים טראגיים שילמדו אותו דבר על יחסי שכנות וקהילה.

5.png

In Sickness and in Health

שבוע לפני חתונתה גילו אצל עדה בת ה28, סרטן בשחלות וברחם. כעת, לאור המציאות החדשה שלהם, לומדים עדה ובעלה הטרי ולאד כיצד לשמור על זוגיות אוהבת ובריאה למרות הקושי בעקבות אבחון המחלה. עדה למרות הכול ממשיכה לבחור בחיים.

אנא מעא_ה - פריים 2.png

I'm With Her

31 במאי, 2020- בוקר אחרי רציחתו של איאד אלחאלק ע"י חיילי משמר הגבול בעיר העתיקה בירושלים. וורדה, המטפלת שלו שהיתה עדה לרצח, מוסרת את העדות המזעזעת שלה בתוכנית בוקר ברדיו הישראלי. בעזרת שימוש במילותיה האמיתיות מתוך ראיון שנערך איתה ב"שיחה מקומית", הסרט מציג רגע אחד, קצר – שבו טרגדיה פלסטינית פוגשת את האוזן הישראלית.

Jack _ Jetta_001.jpg

Jack & Jetta

ג'אק הוא אלמן בן 89, ג'טה היא מטפלת בת 50 שהגיעה ממולדובה לישראל במטרה לטפל באנשי הגיל השלישי. החיבור בין ג'אק לג'טה היה מאוד טבעי. בסרט אנו מקבלים הצצה לחיים הצבעוניים של השניים ברגעים האינטימיים שלהם שכוללים הרבה צחוק, שמחה וגם משברים.

אדוות.png

Ripples

אדוות הוא הצצה לסיפור של הטרדה מינית. איך אנשים מגיבים אליו, איך הוא משפיע על חיי הסובבים ואיך הוא אף פעם לא מתחיל ולא נגמר בנקודה אחת וספציפית בזמן אלא בהכרח חלק מסיפור גדול יותר שאדוותיו מורגשות לאורך שנים.

מקבץ 2

DSC_0475.JPG

Loud Silence

אמילי יולדת תינוק ללא רוח חיים ואינה מצליחה להתמודד עם האובדן ושוקעת בדיכאון. בעלה אבי וחברותיה מנסים יחד להחיות את ליבה, אך לא מצליחים לחדור את העצבות והאכזבה. אמילי שוקעת לתוך עצבות ובדידות. היא מחזיקה את תמונות התינוק מהאולטרסאונד, היא כבר נתנה לו שם. היא מאבדת את שפיותה.

Swan3 MED.tif

The Ugly Swan

שרה, בחורה חרדית בת 23 יוצאת לדייט רביעי עם יוסי, בחור ישיבה אוהב ורגיש, אך לשרה יש סוד והיא הולכת לגלות לו אותו.

2 (2).jpg

A Ballad for the Kibbutznik

זוהר, מוזיקאי צעיר, חווה מחסום כתיבה שחוסם אותו בפן היצירתי כמו כן בפן האישי. חוזר מובס לגור אצל הוריו בקיבוץ שם רבות הציפיות ממנו. לאחר מפגש מקרי עם אורי חבר ילדותו הלום הקרב השניים יוצאים למשימה שתוביל אותם יחד בכל רחבי הקיבוץ. דרכה יבין זוהר שגובה הצמרת נמדד בעומק השורשים.

2.png

Blaze - Against All Chances

יחי שלום זאקן, 45, מייסד של פאב ה״בלייז״. מוקף בשלל דמויות ססגוניות, של אמנים ומשוטטים, הוא מתמודד מול קשיים של להחזיק את הבר, שמהווה בית שני בשבילו כמוסיקאי ובשביל מוסיקאים הסובבים אותו. הבר כבר כמעט נסגר. בתקופה זו הבר עבר משבר נוסף- הקורונה, שגרמה לסגירתו ולפתיחתו המחודשת.

DeadBoring_1 (1).png

Dead Boring

שלושה חיילים נשלחים למוצב שכוח אל באמצע השממה. בין השמירות, בכדי להפיג את השעמום, מקצינים המעשים של השלושה – עד שלבסוף לומדים שגם השעמום עלול להיות מסוכן.

DESERT0057.jpg

Thirst

בעולם פוסט אפוקליפטי של אחרי אסון לא ידוע, משפחה של אם, אב ובנם מנסה לשרוד לאחר שהמים האחרונים שלהם נגמרים. אב המשפחה מוביל אותם בדרך שהוא רואה לנכון, אך מבחינתו הם רק עול שעליו לשאת על עצמו בשל תפקידו המגדרי. בסופו של דבר, דרכו היא גם זו שמובילה אותם אל מותם.

תחרות יצירה צעירה

תחרות יצירה צעירה

על נעורים, על תשוקות, ועל הגבול בין חיזור להטרדה מינית: החברים של גיל מצפים ממנו לאבד את הבתולין, אך גיל עוד לא בטוח שזה הדבר שהוא רוצה. מפגש אקראי מוביל לאירוע שלא ציפה שיקרה.

הבמאית יצרה דיוקן של "נערה" בעידן הנוכחי באמצעות סדרת ראיונות עם נערות שמתגוררות בכפר הנוער קרית יערים. בסרט עולות סוגיות העוסקות בנשים בחברה, רשתות חברתיות, דימוי גוף, הטרדות מיניות  ועוד.

נדיה, ילדה בת 13, מבינה שמצב האקלים בעולם הולך ומחמיר ואם לא נפעל עכשיו ומהר למענו, יכול להיות שיהיה מאוחר מידי. נדיה מחליטה לשים את החיים האישיים שלה בצד, ולמרות גילה הצעיר, היא יוצאת באומץ למלחמה למען הסביבה, למען כדור הארץ, למען בני האדם.

הסרט מספר את סיפורו של הבמאי שהנו מוגדר על הרצף האוטיסטי ויחסיו עם סבתו והוריו.

סרט מסע לילי אפל ברחובות תל אביב החוגגת את יום העצמאות ה 73 לישראל. מאנאשה מחפשת את אמה, עובדת זרה, שלא חזרה הביתה עבודה. מסמך חברתי מצמרר על מצב העובדים הזרים בישראל.

סיפור אהבה חשאי בין יהודייה (מעיין) לערבי מוסלמי (אמיר), שמתרחש בכרם וביקב, במסתור מהמשפחות והחברים. כאשר השניים שותים ונרדמים ביקב משגיח הכשרות של היקב רואה אותם, הדבר מגיע לאביה של מעיין והסוד מתגלה. האם יש סיכוי לאהבה?

רונן מירב הוא חבר של רון ארד מקורס טייס, והוא היה פעיל בניסיונות להשבתו לאחר שנפל בשבי, שלא צלחו. בשנים האחרונות הוא הוא פעיל למען השבתו של אברה מנגיסטו מן השבי, מנסה לעשות תיקון.

חוויית הפרידה של הוריה מתוארת מעיניה של ילדה קטנה, הנאלצת לעבור עם אימה לדירה חדשה. תחילה הכול נראה וורוד, אולם המציאות איננה הריקוד שחלמה עליו.

bottom of page