סרטי סולידריות אונליין

Jamie-Bartlett-4.JPG

I am Gen Z

במבט אוהב, בגובה העיניים וללא התנשאות או פטרונות, יוצאת הבימאית ליז סמית לחקור את העולם הטכנולוגי שלתוכו מתבגרים בני דור ה-Z. "אני דור Z" משלב עדויות של מומחי מדעי המוח ופסיכולוגיה התנהגותית, לצד קטעי וידיאו שבני דור ה-Z מפרסמים ביוטיוב, בטיקטוק ובאינסטגרם. התוצאה היא מסע עמוק ומורכב, שיגרום לכל צופה לבחון מחדש את הרגלי המסך הפרטיים שלו.

Garderie Nocturne photo 1.png

Night Nursery

בכל לילה מפקידות עובדות תעשיית המין בעיירת המחוז בובו-דיולאסו שבבורקינה פאסו את ילדיהן בידי גברת קודה, המנהלת זה עשרות שנים גנון עבור נשים בזנות. הבמאי ממוני סאנו מתבונן במבט אינטימי, חומל ומכבד בפינה הנסתרת הזו, וכן בחייהן המורכבים של אודיל ופארידה, שתיים מהנשים שילדיהן פוקדים את גנון לילה.

avignon.jpg

War and Peace

מסה קולנועית מקורית הבוחנת את מערכת היחסים האינטימית שהתפתחה בין המלחמה לקולנוע במשך יותר ממאה שנה, תוהה על מידת האחריות של היוצרים בכינונה, ושואלת כיצד נוכל לפתח אסתטיקה חדשה, של ימי שלום.

endoftheiline_photo_04_cheryl_angel.jpg

End of the Line - The Woman of Standing Rock

הבימאית שאנון קרינג עוקבת אחרי מאבקה מעורר ההשראה של קבוצת נשים ילידות כנגד צינור הנפט Dakota Access, ובוחנת את האופן שבו הוא מהדהד את הדיכוי והרדיפה של הילידים האמריקאים בארצות הברית במאות האחרונות.

zo reken_04_crédit Films de l_Autre-F3M.tif

Zo Reken

Zo reken ("עצם כריש") הוא הכינוי שניתן בהאיטי לטויוטה לנד קרוזר, רכב 4×4 פופולרי בקרב ארגוני הסיוע, הנמצאים באי מאז רעידת האדמה ב-2010. עשור מאוחר יותר, מפלס רכב שכזה בין ההפגנות והמתרסים בבירה פורט-או-פרנס. הנהג, פסקל, מעלה אליו תושבים לשיחות על ניאו-קולוניאליזם ועל סיוע הומניטרי, ועל ההבטחות שהקהילה הבינלאומית פיזרה בארצם ומעולם לא התכוונה לקיים.

Arica.jpg

Arica

דרמה משפטית נוקבת ומותחת על קבוצה מתושבי העיירה אריקה בצפון צ'ילה, היוצאת למאבק משפטי כנגד תאגיד כרייה שבדי שהטמין באדמתה 20 אלף טון של פסולת מסוכנת. מאז ההטמנה, אלפי תושבים פיתחו סרטן ומחלות אחרות, וכעת דורשים תושבי אריקה צדק וקבלת אחריות.

loin de vous 3 HD.tiff

Far From You I Grew

ניקולאס, נער בן 13, חי מאז ינקותו בבתי אומנה בעמק ברושה. במקביל לחיי היומיום שלו, הוא מתמודד עם סיומה הקרוב של תקופת האומנה, ועם ההחלטה האם לחזור לביתה של אמו הביולוגית. באמצעות התבוננות בהתרחשויות הפשוטות של היומיום, ללא מניפולציות של סאונד ושל עריכה, מצליח "הרחק ממך גדלתי" לבחון סוגיות קורעות לב ביחסים בין המעמדות ובמבנה מערכת הסעד הצרפתית.

GIBSON_01.png

Born Free

על רקע הבחירות הדמוקרטיות הראשונות שנערכות ב-2018 בזימבבואה לאחר הדחת הדיקטטור רוברט מוגאבה, קבוצת צעירים מייחלת לטעום לראשונה את החירות בארצם. אלא שהמציאות מתבררת כמורכבת וכואבת הרבה יותר.

DFC_Still_4k_WV_00005.jpg

Dear Future Children

ריאן מפגינה למען צדק חברתי בצ'ילה, פפר נאבקת למען הדמוקרטיה בהונג קונג והילדה נלחמת בתוצאות ההרסניות של שינויי האקלים באוגנדה. שלושתן משלמות מחיר אישי כבד, מתמודדות עם אלימות ואיומים, אך בטוחות שזו הדרך היחידה להבטיח את עתידו של הדור שלהן, ואת זה של הדורות הבאים אחריו.

prieres_de_delphine-02.png

Delphine’s Prayers

עדותה המטלטלת והישירה של דלפין, אישה קמרונית צעירה החיה בבריסל. כמו רבות אחרות, דלפין שייכת לדור הצעירות האפריקאיות שקיוו להיחלץ מהחברה הפטריאכלי בארצן, רק כדי להיקלע למעגל אחר של דיכוי במערב. בסדרה של מפגשים אינטימיים עם בימאית בת ארצה, היא מגוללת את סיפור חייה בישירות, בפיכחון, אך גם בהומור ובתקווה.