top of page

סרטים בינלאומיים

107Mothers_Still_Primary01.jpg

107 Mothers

בבית כלא לנשים באודסה מנסות רבות מגיבורות הסרט – אסירות וסוהרות, רווקות, נשואות ואלמנות, נשים מבוגרות וצעירות – לתפקד כאמהות מאחורי הסורגים. כולן כאחת נאבקות במציאות בלתי אפשרית, קרה ופטריארכיאלית, ביצירה קולנועית מרשימה שנעה על קו התפר שבין העלילתי והדוקומנטרי.

12_Killer_Davao.tif

We Hold the Line

סיפורו של מסע הרצח ההמוני שהוביל נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה כנגד מכורים לסמים, מבעד לעיניה של עיתונאית אחת, כלת פרס נובל לשלום 2021, המנסה לחשוף את פשעיו לעולם, ומשלמת על כך מחיר כבד.

Nikol Pashinyan goes live.jpg

I am Not Alone

סיפורה הדרמטי ומעורר ההשראה של "מהפכת הקטיפה" של ארמניה, שהחלה בצעדה של אדם אחד והסתיימה בהתפטרותו של הנשיא סרז' סרקיסיאן.

Garderie Nocturne photo 1.png

Night Nursery

בכל לילה מפקידות עובדות תעשיית המין בעיירת המחוז בובו-דיולאסו שבבורקינה פאסו את ילדיהן בידי גברת קודה, המנהלת זה עשרות שנים גנון עבור נשים בזנות. הבמאי ממוני סאנו מתבונן במבט אינטימי, חומל ומכבד בפינה הנסתרת הזו, וכן בחייהן המורכבים של אודיל ופארידה, שתיים מהנשים שילדיהן פוקדים את גנון לילה.

loin de vous 3 HD.tiff

Far From You I Grew

ניקולאס, נער בן 13, חי מאז ינקותו בבתי אומנה בעמק ברושה. במקביל לחיי היומיום שלו, הוא מתמודד עם סיומה הקרוב של תקופת האומנה, ועם ההחלטה האם לחזור לביתה של אמו הביולוגית. באמצעות התבוננות בהתרחשויות הפשוטות של היומיום, ללא מניפולציות של סאונד ושל עריכה, מצליח "הרחק ממך גדלתי" לבחון סוגיות קורעות לב ביחסים בין המעמדות ובמבנה מערכת הסעד הצרפתית.

Damascus Dreams_11_edited.jpg

Damascus Dreams

בעקבות מותה של סבתה יוצאת אמילי סרי, סורית ילידת קנדה, למסע אישי ופיוטי בין תמונות, סרטים ישנים וזיכרונותיהם של גולים, עקורים ופליטים מהמולדת החרבה.

Still 3.jpg

Free Renty

תמרה לניר יוצאת למאבק באוניברסיטת הרווארד, המחזיקה בזכות הקניין על תמונת אחד מאבות-אבותיה, העבד השחור רנטי. הקרב המשפטי מתרחש במקביל לרצח ג'ורג' פלויד, ולהופעת תנועת Black Lives Matter.

avignon.jpg

War and Peace

מסה קולנועית מקורית הבוחנת את מערכת היחסים האינטימית שהתפתחה בין המלחמה לקולנוע במשך יותר ממאה שנה, תוהה על מידת האחריות של היוצרים בכינונה, ושואלת כיצד נוכל לפתח אסתטיקה חדשה, של ימי שלום.

GIBSON_01.png

Born Free

על רקע הבחירות הדמוקרטיות הראשונות שנערכות ב-2018 בזימבבואה לאחר הדחת הדיקטטור רוברט מוגאבה, קבוצת צעירים מייחלת לטעום לראשונה את החירות בארצם. אלא שהמציאות מתבררת כמורכבת וכואבת הרבה יותר.

endoftheiline_photo_04_cheryl_angel.jpg

End of the Line - The Woman of Standing Rock

הבימאית שאנון קרינג עוקבת אחרי מאבקה מעורר ההשראה של קבוצת נשים ילידות כנגד צינור הנפט Dakota Access, ובוחנת את האופן שבו הוא מהדהד את הדיכוי והרדיפה של הילידים האמריקאים בארצות הברית במאות האחרונות.

zo reken_04_crédit Films de l_Autre-F3M.tif

Zo Reken

Zo reken ("עצם כריש") הוא הכינוי שניתן בהאיטי לטויוטה לנד קרוזר, רכב 4×4 פופולרי בקרב ארגוני הסיוע, הנמצאים באי מאז רעידת האדמה ב-2010. עשור מאוחר יותר, מפלס רכב שכזה בין ההפגנות והמתרסים בבירה פורט-או-פרנס. הנהג, פסקל, מעלה אליו תושבים לשיחות על ניאו-קולוניאליזם ועל סיוע הומניטרי, ועל ההבטחות שהקהילה הבינלאומית פיזרה בארצם ומעולם לא התכוונה לקיים.

Reconciliation_main still.jpg

Reconciliation

בהרי אלבניה, נערה בת 18 נהרגת מכדור שנועד לאביה, תוצאה טרגית של סכסוך משפחתי מר. בן דודו של האב נמצא אשם ומרצה עונש מאסר בגין רצח. עם זאת, החוק השבטי העתיק במדינה דורש ממשפחת הקורבן לפנות לאחת משתי אפשרויות: סליחה ופיוס או נקמת דם. סרטה האפי של מריה זידר, שצולם במשך חמש שנים בצפון ההררי של אלבניה, יהדהד לצופה הישראלי מציאות מוכרת עד כדי כאב.

DEFA_1.jpg

The Red Orchestra

שני סרטים עלילתיים בשם "התזמורת האדומה" הופקו במרחק של 18 שנה זה מזה, בגרמניה המזרחית ובצרפת. שניהם מתמקדים בדמות שהובילה את רשת הריגול האנטי-נאצית "התזמורת האדומה" ובלי שאף קבוצה ידעה על קיום השניה. אחת הוּבלה בידי קצין נאצי ששירת בברלין, והשניה בידי יהודי פולני שפעל מבריסל.

other_1.8.1.jpg

The Naked Truth about Zhiguli Group

"יבוא היום וכולם ידעו שכולנו בולגרים", שרו פעם גידי גוב ודני סנדרסון, ולא טעו: "האמת העירומה על להקת ז'יגולי", קומדיה אוניברסלית על איחוד מחדש של להקת רוק בולגרית פיקטיבית, מציעה סיפורים על נשים וגברים, הורים וילדים, מוסיקאים ומעריצים, כינורות וגיטרות חשמליות. 

Jamie-Bartlett-4.JPG

I am Gen Z

במבט אוהב, בגובה העיניים וללא התנשאות או פטרונות, יוצאת הבימאית ליז סמית לחקור את העולם הטכנולוגי שלתוכו מתבגרים בני דור ה-Z. "אני דור Z" משלב עדויות של מומחי מדעי המוח ופסיכולוגיה התנהגותית, לצד קטעי וידיאו שבני דור ה-Z מפרסמים ביוטיוב, בטיקטוק ובאינסטגרם. התוצאה היא מסע עמוק ומורכב, שיגרום לכל צופה לבחון מחדש את הרגלי המסך הפרטיים שלו.

Arica.jpg

Arica

דרמה משפטית נוקבת ומותחת על קבוצה מתושבי העיירה אריקה בצפון צ'ילה, היוצאת למאבק משפטי כנגד תאגיד כרייה שבדי שהטמין באדמתה 20 אלף טון של פסולת מסוכנת. מאז ההטמנה, אלפי תושבים פיתחו סרטן ומחלות אחרות, וכעת דורשים תושבי אריקה צדק וקבלת אחריות.

Christine_PeterSkyggebarn_Scanpix.jpg

He's My Brother

סיפורו של פיטר בן השלושים, שאינו מסוגל לראות, לשמוע או לדבר, ושל אחותו כריסטין, המקדישה את חייה לטיפול בו. יצירה פיוטית על גורל, אהבה והקרבה.

LV Coyote Pepe.png

Latvian Coyote

בגבול שבין רוסיה ולטביה, בשטח עצום של יערות, ביצות וכפרים שכוחי אל, שבו אפילו מים זורמים נחשבים למותרות, מתקיים משולש של מבריחים, פליטים ואוכפי חוק, הלכודים כולם במאבק הישרדות אכזרי ונואש.

childrenoftheenemy.jpg

Children of the Enemy

מאבקו הבלתי ייאמן של פטריציו, מוזיקאי תושב שבדיה שבתו התאסלמה, הצטרפה לדעא"ש ומתה בסוריה, לחלץ את נכדיו הקטנים ממחנה המעצר של ילדי המדינה האסלאמית.

באדיבות קולנוע חדש.JPG

House Arrest

דויד הוא מרצה באוניברסיטה בעיר פרובינציאלית ברוסיה. השחיתות של הממשל המקומי מרגיזה אותו והוא מחליט למחות. אבל במקום שראש העיר יתן את הדין, דויד מואשם במעילה ונשלח למאסר בית.

Mustafa (17) Iraq, on a bridge in Bosnia-Herzegovina.jpg

Shadow Game

קבוצה של בני נוער עוסקת במשחק המסוכן ביותר בעולם: חציית הגבול באירופה. הם נולדו בסוריה, בדארפור, באפגניסטן ובעירק, ונמלטו על חייהם מהמלחמות שפקדו את ארצם. באירופה הם קיוו למצוא ביטחון כלכלי ואנשים טובים שמכבדים זכויות אדם. במקום זה, הם פגשו מחסומים, גדרות ושומרים קשוחים. 

WOMEN DO CRY 1© ACTIVIST38 - ICI ET LÀ PRODUCTIONS – ARTE FRANCE CINÉMA - 2021.jpg

Women Do Cry

חייהן של סוניה ולורה, דודתן ורוניקה ויתר הנשים במשפחה עוברות תהפוכות אכזריות אחרי שסוניה מגלה שהחבר שלה נשוי, אב לילד, ונשא HIV. שתי הבמאיות מובילות את צוות השחקניות בדרמה סאטירית מרירה ומשעשעת המבוססת על אירועים אמיתיים, ומהווה כתב אשמה חריף על יחסה של בולגריה לנשים.

DFC_Still_4k_WV_00005.jpg

Dear Future Children

ריאן מפגינה למען צדק חברתי בצ'ילה, פפר נאבקת למען הדמוקרטיה בהונג קונג והילדה נלחמת בתוצאות ההרסניות של שינויי האקלים באוגנדה. שלושתן משלמות מחיר אישי כבד, מתמודדות עם אלימות ואיומים, אך בטוחות שזו הדרך היחידה להבטיח את עתידו של הדור שלהן, ואת זה של הדורות הבאים אחריו.

Fanny_2.jpg

Fanny: The Right to Rock

"מהלהקות החשובות בתולדות הרוק האמריקאי, שנקברה בזיכרון ההיסטוריה ללא שום עקבות", אמר דיוויד בואי על להקת הנשים פאני. חמישים שנה מאוחר יותר, על רקע האיחוד של חברותיה, יוצאת בובי ג'ו הארט להבין למה זה קרה.

jean-martin- הקרב על אלג_ירgros-plan.jpg

The Battle of Algiers

שחזור של תולדות מלחמת השחרור האלג'יראית בשנים 1954-1962. תיאור אותנטי ומדוייק של אווירת הטרור והאלימות באלג'יר, הנאבקת על שחרורה מן הקולוניאליזם הצרפתי. 

prieres_de_delphine-02.png

Delphine’s Prayers

עדותה המטלטלת והישירה של דלפין, אישה קמרונית צעירה החיה בבריסל. כמו רבות אחרות, דלפין שייכת לדור הצעירות האפריקאיות שקיוו להיחלץ מהחברה הפטריאכלי בארצן, רק כדי להיקלע למעגל אחר של דיכוי במערב. בסדרה של מפגשים אינטימיים עם בימאית בת ארצה, היא מגוללת את סיפור חייה בישירות, בפיכחון, אך גם בהומור ובתקווה.

bottom of page